Új fejezet nyílik a Tolna Vármegyei Mérnöki Kamara életében - Változás a vezetőség élén (fotógalériával)

Pénteken délután, Szekszárd szívében, a Merops Hotel elegáns konferenciatermében zajlott a tisztújító taggyűlés, ahol Palotásné Kővári Terézia, a korábbi elnök, ünnepélyes keretek között adta át a stafétabotot utódjának. Terézia tíz éven át vezette a Tolna Vármegyei Mérnöki Kamara munkáját, és a rendezvény keretein belül méltó módon búcsúzott el a posztjától. A taggyűlés fontos mérföldkő volt a Kamara életében, hiszen új irányvonalat és friss energiát hoz a szervezet jövőjébe.
A Tolna Vármegyei Mérnöki Kamara 1996. november 7-én jött létre, ezzel elsőként a megyei kamarák sorában. Az alapító elnöki posztot Bohli Antal töltötte be, aki közel két évtizeden keresztül vezette a szervezetet.
Tisztújítás a mérnöki kamara taggyűlésén
A taggyűlés keretében, a hivatalos megnyitó után, ahol a határozatképesség is megállapításra került, sor került a kitüntetések átadására. Az idei Kőrösi Miklós-díjat Fülöp János okleveles építőmérnök, közlekedésépítési szakmérnök érdemelte ki, aki a kamarában végzett kiemelkedő munkájával és szakmai teljesítményével nyerte el az elismerést. A Tolna Vármegyei Mérnöki Kamara alkotói díját Kólya József, a Tam-Bau Kft. ügyvezetője kapta meg, aki magas színvonalú és lendületes szakmai tevékenységével tűnt ki a vármegyében és országosan egyaránt. A Bohli Antal ifjúsági díjat pedig Szabó László ifjú földmérő, a Meridián Kft. műszaki igazgatója vehette át, aki a megyében, valamint a megyén túlnyúló geodéziai munkák terén végzett szorgalmas és szakszerű munkájáért érdemelte ki az elismerést.
A vármegyei mérnökkamara tiszteletteljes megemlékezést tartott elhunyt tisztségviselői, Friedmann Tamás, dr. Germán Endre és Reinhardt Mátyás emlékére. A taggyűlés keretében egyperces néma felállással adóztak az ő emléküknek. Az eseményen részt vett Wagner Ernő, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke, aki köszöntője után a jövőbeli tervekről és lehetőségekről számolt be. Kiemelte, hogy jövőre, hosszú évtizedek után, végre saját székházat kap a mérnökkamara, ahol hatékonyabb és kedvezőbb körülmények között dolgozhatnak a tagok. Wagner Ernő elmondta, hogy a kamara gazdálkodása stabilizálódott, és az elmúlt öt évben a vagyona olyan mértékben gyarapodott, mint az azt megelőző huszonöt évben összesen. Ez a fejlődés lehetővé tette, hogy biztosítást kössenek a tagjaik számára. A mérnökök megbecsülését tovább erősíti, hogy bevezetésre kerül a nemzeti mérnöknap, valamint a Kossuth-díjjal egyenértékű Mérnök-díj is. Az elnök hangsúlyozta, hogy egy új, korszerű etikai és fegyelmi szabályzat is hatályba lépett, mely védi a mérnököket a nemtelen támadásokkal szemben, ugyanakkor biztosítja a társadalom számára a magas színvonalú mérnöki teljesítményeket.
Palotásné Kővári Terézia az elnöksége alatt eltelt tíz évben végzett munkát ismertette. Elmondta, hogy tíz év alatt négy új szakcsoport alakult meg, ezzel nyolcra nőtt számuk. Beszélt arról, hogy a ma több mint hétszáz tagot számláló vármegyei mérnökkamara milyen pályázatokon vett részt sikerrel, szólt a szakmai rendezvényekről, továbbképzésekről is, és vetített táblázatokkal illusztrálta az elmondottakat. Említette, hogy alapítottak egy, a hajdani fizikus, villamosmérnök, feltalálóról, Tihanyi Kálmánról elnevezett díjat, amelynek első kitüntetettje lett Tarr János.