Az X egy igazán figyelemfelkeltő szuperalkalmazással és egy jókora adag cinizmussal lépett színpadra a CES rendezvényén.


A közösségi platform a kifizetéseket és a tartalomgyártók lehetőségeit is örökre megváltoztatná új szolgáltatásaival, de közben finoman hülyének nézi a közönséget.

A Consumer Electronics Show (CES) eseményén Linda Yaccarino, az X (korábbi nevén Twitter) vezérigazgatója bejelentette az X Money nevű új fizetési rendszer közelgő debütálását, amely a vállalat ígérete szerint "forradalmasítja a fizetési folyamatokat és új lehetőségeket teremt a tartalomgyártók számára". Ezt megelőzően már nyilvánosságra került, hogy az X több amerikai államban is megszerezte a szükséges engedélyeket pénzátutalási tevékenységekre. Yaccarino egy szilveszteri posztjában az X Money-t olyan innovatív eszközként említette, amely a 2025-ös évben "eddig elképzelhetetlen módon" fogja összekapcsolni az X platform egyre csökkenő felhasználói bázisát, a már meglévő szolgáltatások, mint az X TV és a Grok MI mellett.

A CNBC jelentése szerint úgy tűnik, hogy az X hamarosan elindíthatja az X Money-t az Egyesült Államokban, mielőtt még megkapná a szükséges engedélyeket az összes 50 államban. Ezt egy január elején nyilvánosságra hozott kódrészlet is megerősíti, amelynek hitelessége azonban még nem bizonyított. Az viszont egyértelmű, hogy Elon Musk már a Twitter felvásárlása előtt is vázolta a terveit egy olyan "szuperalkalmazás" létrehozására, amely a kínai WeChathoz hasonlóan működne. Ennek keretein belül a felhasználók minden online tevékenységüket egyszerűen intézhetnék, és a pénzügyi szolgáltatások zökkenőmentes integrációja kulcsszerepet játszana a közösségi média élményben.

Az élmények garantáltan meg fognak érkezni!

A rendezvény fő előadásában felmerült, hogy a versenytárs Meta nemrégiben bejelentette a tényellenőrző programjának leállítását az Egyesült Államokban. Ezzel megszüntették az „ellentmondásos témákra” vonatkozó korlátozásokat, és bevezették a felhasználók által generált „közösségi megjegyzéseket”. Ez a lépés emlékeztet az X platformon működő Community Notes funkcióra, amelyet Yaccarino szerint rendkívül demokratikus módon egy „globális kollektív tudat” létrehozására használ. E megközelítés célja a szólásszabadság védelme, ugyanakkor a félretájékoztatás visszaszorítása is – legalábbis az X vezérigazgatója ezt állítja. Az elemzők és a platformot elhagyó felhasználók azonban más véleményen vannak, ami arra utal, hogy a gyakorlatban nem mindenki osztja ezt az optimista nézőpontot.

A bő félórás, kérdezz-felelek formájú süketelés keretei között Yaccarino visszautasította azokat az Európából érkező kritikákat is, amelyek értelmében az X tulajdonosa belpolitikai ügyekbe avatkozik, sőt választásokat igyekszik befolyásolni más országokban is. Az X vezérigazgatója nem lát benne különösebb problémát, ha a nagyhatalmú cégvezetők "folyamatosan elmondják a véleményüket", a féligazságok és konkrét hazugságok terjesztésében pedig az "eltérő álláspontokat" látja. Az X ugyanakkor fokozatosan átvenné a hagyományos (legacy) média szerepét is, amit Yaccarino egy emberinek szánt, de több szempontból is teljesen idétlen példával illusztrált.

Related posts