A brit egészségügy válságos helyzetben van, és az összeomlás szélén egyensúlyozik. Az ellátórendszer túlterheltsége, a forráshiány és a személyzet hiánya mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a rendszer már nem képes megfelelően kiszolgálni a betegeket. A váróli


A vasárnap nyilvánosságra hozott kutatás, amelyet az Unison több mint 600 mentőszolgálati dolgozó részvételével végeztek, aggasztó képet fest a brit egészségügy jelenlegi állapotáról. A résztvevők körülbelül kétharmada arról számolt be, hogy a hosszú várakozási idők kedvezőtlenül befolyásolják a páciensek egészségi állapotát. Ezenkívül minden huszadik mentődolgozó jelezte, hogy egy beteg halálát tapasztalta a kórházi osztályra történő átadás késlekedése miatt, számolt be róla a The Independent.

Minden hetedik mentődolgozó arról számolt be, hogy már előfordult, hogy a sürgősségi osztály előtt több mint 12 órát kellett várakozniuk, míg a válaszadók több mint fele legalább hat órás késlekedést tapasztalt. Christina McAnea, az Unison főtitkára hangsúlyozta:

Hangsúlyozta, hogy a brit egészségügyi rendszerre nehezedő nyomás már tarthatatlanná vált, hiszen a mentőautók és a kórházi folyosók ideiglenes kezelőhelyekké alakultak. A szakszervezet sürgeti azonnali intézkedések bevezetését, többek között a mentő-, kórházi és közösségi egészségügyi dolgozók számának növelését, a háziorvosi időpontok könnyebb elérhetőségét, valamint a szociális ellátórendszer bővítését a helyi közösségekben. Ezzel szemben a Keir Starmer vezette baloldali kormány éppen ellenkező irányba halad, és drasztikus megszorításokat alkalmaz.

Related posts