Pásztor Erzsi ismét feltűnt a színpadon, ahol humorral fűszerezett beszámolójában mesélt az életében történt kalamajkákról. Az előadás során sziporkázó poénokkal és szívhez szóló anekdotákkal szórakoztatta a közönséget, miközben a nevetés mögött a nehéz p


Nemrégiben sajnálatos balesetet szenvedett a Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, Pásztor Erzsi. A 89 éves művésznő egy kórházi látogatás után, egy apró figyelmetlenség következtében arccal a földre huppant. A baleset következtében súlyos sérüléseket szenvedett, ami miatt rövid időre kénytelen volt pihenni. Azonban a nehéz időszak után már ismét színpadra állt. Sőt, az egyik előadása végén egy váratlan stand-up show-val lepte meg a közönséget, ahol humorosan mesélte el a baleset részleteit, ezzel is megörvendeztetve a nézőket.

"Valósággal megdöbbentő, hogy miért vagyok itt, nem igaz? – meséli a művésznő, akinek első mondata máris nevetést keltett. – Azért, mert mostanra minden terhet ledobtam a vállamról... A lányom kérésére úgy döntöttem, hogy elhagyom az autót. Megjegyezte, hogy kilencvenévesen már nem kötelező a vezetés."

Aztán nekiállt mesélni arról, hogyan zajlott le a baleset:

Kijöttem a kórházból – csak egy sima ellenőrzésre ugrottam be –, és úgy éreztem, hogy a lendületem még mindig a húszéveseké. A lányom mellett elsétálva, amikor átkeltem a zebrán, hirtelen megcsúsztam, és úgy estem el, mint egy zsák krumpli! Pofára! A beton és a fejem találkozása olyan hangot adott, mintha egy csengőt ütöttek volna meg.

- folytatta a művésznő, akivel mellesleg a színpadon volt a kolléganője, Bánsági Ildikó is, aki szinte anyásan, feltartott kezekkel állt mögötte, készen arra, hogy elkapja, ha meginogna.

"Két férfi összeszedett, fölvittek a járdára, ami éppen egy halottas emberkének a területe, aki koporsókat árult... - magyarázta Pásztor Erzsi, majd megmutatta bekötözött térdét. - Tropára mentem, azt hittem, ott maradok örökre."

A történet csúcspontja valódi kabaréra emlékeztetett, ahogy a művésznő életre keltette a jelenetet:

Related posts