Tavaszi béltisztító kényeztetés: Fedezd fel 6 varázslatos házi praktikát, amelyek pillanatok alatt felfrissítik a szervezetedet!


A javasolt hashajtókkal végzett kúra során elengedhetetlen, hogy táplálkozásunk rostokban gazdag ételekből álljon, valamint ne feledkezzünk meg a rendszeres testmozgásról sem.

Erős hashajtó hatása van az aranyvesszőnek, a mezei katángnak és a csalánlevélnek, ezek serkentik az emésztést és az epeműködést. A borsmenta (és általában minden mentafaj) enyhe hashajtó hatású, ahogy a fehér akácvirág és a szurokfű is. Esténként fogyassz bármelyikből 1-1 csészével, legalább egy hónapig. A méregtelenítő kúra ideje alatt különösen figyelj a rostban gazdag étkezésre, és a napi fél óra mozgásra.

Ez aztán igazán felpezsdíti a gyomrod! A legideálisabb, ha éhgyomorra fogyasztasz sós vizet közvetlenül ébredés után. Keverj össze két teáskanál sót egy pohár langyos vagy éppen csak kézmeleg vízben, majd idd meg egy hajtásra. A legjobb, ha tengeri sót vagy Himalája-sót választasz, hiszen ezek tele vannak hasznos ásványi anyagokkal. Miután megittad, érdemes a fürdőszoba közelében maradnod, mivel néhány percen belül érezni fogod a hatását!

Ez a különleges házi hashajtó, amelyet "kórházi jam"-ként is ismernek, igazi csodaszerként szolgál, hiszen még orvosok is javasolják. Az elkészítése rendkívül egyszerű és gyors, így bárki könnyedén hozzáférhet. Először is, forralj fel egy kis vizet. Miközben a víz felforr, vágj apró kockákra néhány datolyát és szilvát. Amint a víz eléri a forráspontot, add hozzá a gyümölcsöket, és főzd őket együtt addig, míg a keverék sűrű és lekváros állagú nem lesz. Az elkészült finomságot egy lekváros üvegbe öntheted, hogy megőrizd. Minden reggel egy evőkanálnyit fogyassz el belőle, és tapasztald meg a jótékony hatását!

Egy különleges módszerrel próbálkoznál? Itt van egy egyszerű, de hatékony recept! Keverj össze 1/3 csésze ricinusolajat és 1/3 csésze sört, majd idd meg gyorsan. Ha a következő 30 percen belül a dobozból (vagy üvegből) a maradék sört is elfogyasztod, a hatás még intenzívebbé válik. Ha viszont nem fogyasztasz alkoholt, válaszd a narancslevet, és adj hozzá 1 teáskanál szódabikarbónát a keverékhez. Ne feledd, hogy ezt a béltisztító kúrát olyan napon végezd, amikor nem kell elhagynod az otthonodat, mert könnyen kellemetlen meglepetések érhetnek!

Az almalé kitűnő béltisztító, de csakis a frissen facsart. A boltokban kapható almalevek az előállítás során elveszítik rosttartalmuk nagy részét. Adj az almaléhez 1 evőkanál bentonitot és útifű maghéjat. Az útifű maghéj hashajtó hatású, a bentonit agyag méregtelenítő hatása fantasztikus, megszabadít a nehézfémektől. Bioboltokban mindkettő beszerezhető.

A víznél természetesebb hashajtót biztos nem találsz. Bár az is jó, ha napközben sokat iszol, de a legjobb, ha éhgyomorra iszol meg legalább 2 pohár vizet. Ez biztosan beindítja a bélmozgásokat. Ennél is hatékonyabb, ha nem szájon át viszed be a vizet, hanem a végbélnyílás felől (ezt nevezzük kolon hidroterápiának). Ez a kezelés eltávolítja a bél falán lerakódott nyálkát, székletmaradványokat, kórokozókat és toxikus anyagokat. Ezt azonban csakis szakember végezheti.

A probiotikumok olyan élő mikroorganizmusok, amelyek jótékony hatással vannak a bélflóra egyensúlyára. Ezek a hasznos baktériumok számos fermentált élelmiszerben megtalálhatók, például a tejtermékek között, mint a joghurt és a kefir, valamint különféle sajtokban. Emellett a savanyú káposzta, a sós savanyúságok és a kovászos kenyér is gazdag forrásai lehetnek ezeknek a jótékony mikroorganizmusoknak.

Ezek a jótékony baktériumok elengedhetetlenek az optimális emésztési folyamatokhoz, hozzájárulnak a bélflóra egészségének fenntartásához, és gyulladáscsökkentő tulajdonságaik révén segítik a szervezet kiegyensúlyozott működését.

Egy tisztító kúra során nem csupán a káros anyagok ürülnek ki a szervezetből, hanem a jótékony baktériumok is, amelyeket érdemes pótolni a kúra befejezése után. Ezt megtehetjük magas probiotikum-tartalmú élelmiszerek fogyasztásával, mint például joghurtok vagy savanyú káposzta, de étrend-kiegészítők formájában is hozzájárulhatunk a bélflóra helyreállításához.

Related posts