Vasseur véleménye szerint Leclerc önkritikája hátrányos helyzetbe hozza őt - F1VILÁG.HU


A Ferrari csapatvezetője, Frederic Vasseur szerint pozitív emberi tulajdonság, ha valaki tud önkritikus lenni, Charles Leclerc esetében ez azonban időről időre nehezítő körülménnyé válik.

Nem szokatlan jelenség azt látni a Ferrari háza táján egy-egy rosszul sikerült időmérő edzés vagy futam után, hogy Charles Leclerc nyilvánosan kritizálja önmagát. A Brit Nagydíj szombatján például, amikor a Ferrari az ígéretes szabadedzéseket követően csak az ötödik-hatodik rajthelyre kvalifikált, Leclerc a csapatrádióban káromkodva becsmérelte magát a gyenge eredmény miatt.

Ez a jelenség azonban nem újkeletű a monacói pilóta részéről. Emlékezetes például a 2019-es azerbajdzsáni időmérőn elhangzott rádióüzenete, amikor az autóját falnak csapva lehülyézte saját magát.

Vasseurt nemrégiben megkérdezték, hogyan értékeli versenyzője mentalitását.

"Úgy tíz éve már, hogy Charles egyik legnagyobb erénye, hogy képes magában meglátni a hibát, miközben az egyik legnagyobb gyengéje, hogy túl sokszor teszi ezt. A csapat szempontjából nagyon értékelem, ha a versenyzők azt mondják: 'Ez az én hibám'. Ez pozitív dolog, mert nem viszi félre a csapatot. Ők is emberek, követnek el hibákat, és jó dolog, ha ezt be is tudják ismerni."

Leclerc a korábbi szezonok során az időmérő edzések mesterének számított, az utóbbi időben ez a tulajdonsága azonban elhalványult. Vasseur rámutatott, ez milyen döntésnek a következménye.

A versenytempóját illetően jelentős fejlődést mutatott, és úgy érzem, az autó beállításai is kedvezőbb irányba változtak, ami viszont nehezebbé teszi az időmérő edzéseit. Élénken él bennem az emlék, amikor két évvel ezelőtt arról diskuráltunk, hogy a pontokat vasárnap osztják ki, és javasoltuk, hogy a versenyekre helyezzünk nagyobb hangsúlyt.

Időmérős küzdelmei ellenére Leclerc a kvalifikációs párharcban 8-4-re vezet új csapattársával, Lewis Hamiltonnal szemben.

Related posts