A transznemű nők kizárása az angol női focibajnokságból komoly vitákat generál a sport világában. A döntés mögött álló érvek és ellenérvek felvetik a nemi identitás, a sportegyenlőség és a verseny tisztaságának kérdéseit. A téma érzékeny és sokszínű, hisz


Június 1-jétől életbe lép az Angol Labdarúgó-szövetség új határozata.

Az Angol Labdarúgó-szövetség (FA) június 1-jétől életbe lépő új szabályozása értelmében a transznemű nők nem vehetnek részt az angol női bajnokság mérkőzésein. A múlt hónapban bejelentett módosítások előtt a szövetség különféle feltételekhez kötötte a transznemű nők részvételét, amelyek között szerepeltek például a hormonális szintek és a nemi identitás igazolása.

Négy nappal később a Legfelsőbb Bíróság ítélete kimondta, hogy csak a biológiai nők játszhatnak a nők között. A több millió amatőr női játékos között kevesebb mint 30 olyan transznemű nő van, aki eddig a női mezőnyben játszott, a profik között pedig egyetlen transznemű nő sincsen.

Ez egy összetett téma, és mindig is az volt az álláspontunk, hogy ha lényeges változás állna be a jogban, a tudományban vagy a politika működésében a labdarúgást illetően, akkor felülvizsgálnánk, és szükség esetén megváltoztatnánk az addig érvényes szabályzatot. Megértjük, hogy ez nehéz most azok számára, akik csak a szeretett játékukat abban a nemben szeretnék játszani, amelyikben azonosítják magukat, ezért felvesszük a kapcsolatot a jelenleg játszó transznemű nőkkel, hogy elmagyarázzuk, hogy űzhetik tovább a sportot

Az FA válaszát a BBC úgy idézi, hogy...

A skót labdarúgó-szövetség követi az FA döntését, és ennek megfelelően kitiltja a transznemű nőket a skót női labdarúgás világából. A BBC Sportnak nyilatkozó források szerint az angol és walesi krikettszövetség is hasonló intézkedések bevezetését fontolgatja.

Related posts