A nap ragyogóan süt Sao Paulóban – ilyen kellemes időjárás várható az F1-es verseny során | M4 Sport


Sao Paulo lakói esős reggelre ébredtek, de a meteorológiai előrejelzések szerint a délutáni Forma-1-es verseny már száraz körülmények között zajlik majd. A főszervezők közben a szombati balesetek tapasztalatait figyelembe véve átalakításokat terveztek, hogy fokozzák a versenybiztonságot.

Az interlagosi hétvége programját alaposan felborította a szeszélyes Sao Pauló-i időjárás. Noha a meteorológiai előrejelzések viharos széllel és hatalmas esőzésekkel riogattak, a város végül megúszta a rossz időt. Ennek ellenére a szombati sprintfutam során a pálya enyhén nedves maradt, ami néhány izgalmas balesethez vezetett.

Vasárnap reggel a mezőny ismét az eső kíséretében indította a napot. Helyi idő szerint nyolc órakor még a vízálló kabátok és az esernyők nélkülözhetetlenek voltak, ám egy órával később a felhők végre szétnyíltak, és a nap sugarai boldogan előtűntek a szürke ég alól.

Az FIA legfrissebb előrejelzései alapján a verseny helyi idő szerint 14 órakor kezdődik (17:30, M4 Sport), és a csapadék valószínűsége mindössze 40%-ra csökkent. A szél iránya megváltozott a szombati helyzethez képest, míg a levegő hőmérséklete is alacsonyabbra esett. Ennek ellenére a versenyzők száraz pályán mérhetik össze tudásukat.

- írta az FIA meteorológiai szolgálata.

A brazil rendezők a várakozásokkal ellentétben úgy határoztak, hogy reagálnak a szombati balesetekre, és módosítanak a pályán, hogy csökkentsék az esős verseny során fellépő balesetek kockázatát. A sprintfutam 6. körében három versenyző – Oscar Piastri, Nico Hülkenberg és Franco Colapinto – balesetet szenvedett a pálya 3-as kanyarjában. Ez a baleset abból adódott, hogy az előttük haladó autók vízfoltokat hagytak maguk után a kanyar belső részén található kerékvetők miatt, ami csúszós felületet eredményezett.

Az esővíz a rázókövek találkozási pontjainál gyűlt össze, mélyedésekben stagnálva. Szombat este a pálya fenntartói szakembereket küldtek ki, hogy vízelvezető árkokat alakítsanak ki a beton kerékvetők peremén. Az így létrejött barázdák lehetővé teszik a víz lefolyását, csökkentve ezzel a kockázatot, hogy az oda érkező autók a mögöttük haladókat eláztassák.

Az újítások tesztelése kérdéses a jövőbeli előrejelzések tükrében. Interlagos azonban világosan jelezte, hogy komolyan foglalkozik a szombaton tapasztalt, piros zászlós megszakítást okozó problémával.

Related posts