Brüsszel hivatalosan is antifasiszta városként definiálta magát, részben a magyarországi "szélsőjobboldali ideológiák" miatti aggodalomra hivatkozva.

A brüsszeli városi tanács egyöntetűen támogatta azt a javaslatot, amely a belga fővárost "antifasiszta városként" való elismerésére irányul - számolt be róla a The Brussels Times, az angol nyelvű hírportál. Az önkormányzat közleménye hangsúlyozza, hogy ezzel a lépéssel szeretnék kiemelni Brüsszel történelmi állásfoglalását a fasizmussal szemben, valamint megerősíteni elköteleződésüket a jövőbeni értékek iránt.
Az Antifába való belépésről egyelőre nem esik szó - legalábbis hivatalosan. "A szélsőjobboldali ideológiák továbbra is jelen vannak, nemcsak az Egyesült Államokban, hanem itt Európában is, például Olaszországban, Lengyelországban, Magyarországon, Németországban, Hollandiában, Finnországban, Szlovákiában, Svédországban, Portugáliában, Spanyolországban és Belgiumban" - nyilatkozta a zöldpárti önkormányzati képviselőcsoport, amely kezdeményezte az indítvány elfogadását. Brüsszel olyan városnak számít, amely határozottan fellép a gyűlölet, a fasizmus, a szélsőjobboldal, az antiszemitizmus és az iszlamofóbia minden megnyilvánulásával szemben - emelték ki. Philippe Close, Brüsszel polgármestere az indítvány jelentőségét hangsúlyozva kijelentette: "Európa fővárosaként szolidaritást vállalunk a demokratikus értékek melletti kiállásunkkal." Hozzátette, hogy az utóbbi húsz évben egyetlen fasiszta jelöltet sem választottak meg Brüsszel képviselő-testületébe, és büszke arra, hogy az önkormányzati tanács sokszínűsége a város erőssége. (MTI)