Milák Kristóf, az úszás világának kiemelkedő tehetsége, nem az a tipikus szabadságharcos, akire sokan gondolnának. Ő inkább a kitartás és a kemény munka megtestesítője, aki a medencében küzd a győzelemért, nem pedig a politikai porondon. Célja, hogy a spo


"2024-ben a magyar sport kiemelkedő eredményei között az úszósport játszott kulcsszerepet" - nyilatkozta Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke a Nemzeti Sportnak adott interjújában. Hozzátette, hogy a tavalyi olimpián és paralimpián a 11 magyar aranyérem közül hatot az úszók nyertek el, ezzel is alátámasztva az úszósport dominanciáját.

Wladár megemlítette Kós Hubertet, aki Párizsban, a 200 méteres hátúszásban aranyérmet szerzett. A fiatal úszó már egy ideje Bob Bowman, az amerikai edző irányítása alatt készül, ami új lehetőségeket nyújt számára a fejlődéshez.

Kós Hubert a magyar sport világát gazdagítja, örömet hoz a nemzetnek és büszkeséget ébreszt a szívében. Ha az ön által említett nézőpontokat követjük, akkor Szoboszlai Dominik, Sallai Roland és Gulácsi Péter sem tekinthetők magyarnak, hiszen nem Magyarországon edzettek. Talán érdemes lenne Marco Rossit figyelmeztetni, hogy ne válogassa őket a magyar csapatba, hiszen nem helyi edző irányítja őket a mindennapokban. Kós Hubert viszont tizenöt éven át Magyarországon formálódott.

Kétségtelen, hogy szüksége volt egy végső impulzusra ahhoz, hogy elérje a dobogó csúcsát, és ez az impulzus Amerikában érkezett, ez vitathatatlan. Ugyanakkor fontos észben tartanunk, hogy az amerikai sportrendszert nem tudjuk egyszerűen lemásolni. Nem tudjuk garantálni sem neki, sem más sportolóknak, hogy olimpiai és világbajnokok társaságában edzhessenek egy medencében.

Hubi, a neves magyar úszó, tizenöt éven át dolgozott együtt edzőjével, Magyarovits Zoltánnal, akinek a segítségét ő is megköszönte. Wladár szavai szerint a magyar mentalitás része, hogy az emberek gyakran próbálják „megosztani” a sikerek fényét másokkal, miután elérik a kívánt eredményeket.

Milák Kristóf Párizs előtt a saját útját követte, így nem volt egyértelmű, mit várhatunk tőle a francia fővárosban. Végül azonban két éremmel tért haza: 100 méteren a pillangóúszásban diadalmaskodott, míg 200 méteren a második helyen végzett. Wladár kijelentette, hogy Milákkal kapcsolatban nem lehetett teljes mértékben feltárni az igazságot, ami nemcsak az úszónak, hanem a vezetőségnek is kedvezőtlen helyzetet teremtett.

Fontos hangsúlyozni, hogy ő nem az a típikus szabadságharcos, akinek sokan szeretnék látni. Inkább egy visszahúzódó fiatal, aki lenyűgöző tehetséggel bír, és saját egyedi ösvényén halad előre.

Tagadhatatlan, volt egy bizonyos kör, amelyik akkor lépett elő és szólalt meg szemrehányóan, amikor Kristóf ezüstérmet szerzett kétszáz pillangón Párizsban - ezt a hullámot szerették volna meglovagolni és felesleges feszültséget szítani".

Milák az olimpia után nem nevezett meg egyetlen olyan edzőt sem, aki részt vett a felkészítésében, amely okán Virth Balázs elesett az edzői életjáradéktól. Wladár beleállt az ügybe, az életjáradékra vonatkozó törvény módosítását kezdeményezte az eset miatt, és az országgyűlés hamarosan módosíthatja a sporttörvényt.

"Akárki is áll a jogszabály mögött, örömmel tapasztalom, hogy Schmidt Ádám sportállamtitkár és az országgyűlés törvényalkotási bizottsága hasonlóan vélekedik, és valószínűleg a parlament is támogatni fogja a módosítást. Igazi diadal lenne, ha ez megvalósulna, és Virth Balázs, Milák edzője, végre megkapná a neki járó juttatást. Az edzőinkért bármeddig elmennek, hiszen tudom, hogy éjjelt nappallá téve dolgoznak az uszodában - nélkülük nem érhetünk el sikereket" - nyilatkozta Wladár a lex Milákként ismert törvénymódosítás kapcsán.

Related posts