Különleges eseménynek ad otthont Budapest, hiszen a Gyergyószárhegyi Művésztelep ötvenéves jubileumának apropóján a telep művészeinek lenyűgöző alkotásaiból nyílik kiállítás. Az esemény célja, hogy bemutassa a művészek sokszínű kreativitását és az évtized


Az etnikai és ideológiai megkötések által szigorúan kontrollált alkotótelep, amely kezdetben főként romániai magyar és román művészeket vonzott, már a kezdetektől fogva a párbeszéd és a tolerancia szellemében működött.

A művésztelep az idők során megőrizte hagyományait. Az 1990-es évek végi strukturális változások után Erős István és Siklódy Zsolt képzőművészek vették át a művésztelep vezetését, akik újraértelmezték a szellemiséget és a helyi értékekre fókuszálva kitágították annak horizontját. A bővülő műfaji lehetőségekkel együtt megjelentek a helyspecifikus, a természet és a művészet kapcsolatát fókuszba állító alkotások is.

A művésztelepen az Erős István és Siklódy Ferenc által vezetett csapat nagy hangsúlyt helyezett a nemzetközi kapcsolatok kiépítésére, amelyek folyamatos ápolása, bővítése az elkövetkezendő évtizedekben is kulcsfontosságúnak bizonyult. Ezt reprezentálja a Műcsarnokban látható kiállításon Barabási Albert László és Both Csaba hálózati grafikája - mutatnak rá.

A tájékoztató idézi Erős Istvánt, a Szárhegyi Művésztelep egykori vezetőjét, a Szárhegy 50 - Kortárs anzix kiállítás kezdeményezőjét, szervezőjét, a Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) rektorát, aki szerint az a tény, hogy a szárhegyi művésztelep öt évtizeden keresztül fenn tudott maradni -

Related posts