Az egyik legkiválóbb konyhai titok, amelynek segítségével búcsút inthetsz a kellemetlen lábszagoknak, és még a cipőd is friss illatban pompázhat.


A csizmák és zárt cipők időszaka még messze nem ért véget. Ahhoz, hogy mindenki lábbelije hosszú életű legyen, nemcsak a minőségre kell figyelnünk, hanem a megfelelő lábápolásra is. Így elkerülhetjük, hogy bármelyik családtagunk lábának kellemetlen szaga legyen, és mindig friss, kellemes érzés legyen a lábukban.

A lábbeli, a talpbetéttel kiegészített kényelem és a zokni harmóniája:

A család cipői és zoknijai váljanak természetes anyagokból készült darabokká! Fontos, hogy a talpbetéteket ne használjuk évekig, inkább évente cseréljük le őket. Olyan termékeket válasszunk, amelyek már eleve segítenek meggátolni a baktériumok szaporodását. A legtöbb talpbetét mosható vagy lemosható, ezért 1-2 hetente érdemes tisztítani őket, hogy frissek maradjanak. Esős vagy havas időben ne felejtsük el, hogy a cipőből vegyük ki a betétet és a fűzőt is, majd helyezzük őket a fűtőtestre száradni. Mielőtt visszatennénk a cipőnkbe, cseppentsünk egy kevés levendula olajat a textil talpbetétre; ez segít elűzni a kellemetlen szagokat egész napra!

Este a cipőkbe citrom- és narancshéjat helyezhetünk, vagy akár illatos lapocskákat is elhelyezhetünk a ruhásszekrényben. Továbbá hintőport vagy szódabikarbónát is szórhatunk, melyek nemcsak frissítik, hanem fertőtlenítik is a cipő belsejét. Reggel érdemes ezeket az anyagokat eltávolítani, így a lábbelik hosszan tartó, kellemes illattal fogják körülvenni a lábainkat.

**Lábápolás házi praktikákkal:** A lábaink mindennapi életünk hősies szereplői, akik nap mint nap elviselnek bennünket. Éppen ezért érdemes külön figyelmet fordítani rájuk, és a házi praktikákkal kényeztetni őket. Íme néhány ötlet, hogyan tehetjük meg ezt természetes módon! 1. **Lábfürdő varázslat**: Készítsünk egy kellemes lábfürdőt meleg vízből és egy csésze sóból. A só segít ellazítani az izmokat, míg a víz felfrissíti a fáradt lábakat. Hogy még kellemesebb legyen, adjunk hozzá néhány csepp illóolajat, például levendulát vagy mentát. 2. **Bőrradír házilag**: A lábunk bőrének simításához készíthetünk házi radírt. Keverjünk össze egy evőkanál cukrot vagy sót egy evőkanál olívaolajjal, és finoman dörzsöljük át a lábainkat. Ez segít eltávolítani az elhalt hámsejteket és puhává varázsolja a bőrt. 3. **Puhító pakolás**: Ha a lábaink szárazak, érdemes egy avokádó- vagy kókuszolaj pakolást alkalmazni. Az avokádó tele van vitaminokkal, míg a kókuszolaj hidratálja a bőrt. Vigyük fel a lábainkra, majd hagyjuk hatni 20-30 percig, mielőtt leöblítjük. 4. **Körömápolás természetesen**: A körmök egészségének megőrzéséhez használjunk citromlevet. A citrom savas hatása segít a körmök fehérítésében és erősítésében. Egy vattakorongot mártsunk citromlébe, majd dörzsöljük át vele a körmeinket. 5. **Masszázs otthon**: Ne feledkezzünk meg a lábmasszázsról sem! Használjunk egy kis olívaolajat, és finoman masszírozzuk át a lábfejünket és a vádlinkat. Ez nemcsak felfrissít, hanem serkenti a vérkeringést is. A lábápolás nem csupán esztétikai kérdés, hanem a közérzetünkre is pozitív hatással van. Ezekkel a házi szerekkel könnyedén kényeztethetjük lábainkat, hiszen megérdemlik a törődést!

Hetente háromszor zsályás vagy kamillás lábfürdő kell az izzadós talpaknak.Egy liter forró vízbe tegyünk 5 dkg zsályát vagy kamillát néhány percre. Szűrjük le és hűtsük langyosra a fürdőt majd 20 percig áztassuk benne a lábunkat.

Készíthetjük a bőrradírt tej és cukor, vagy tengeri só és néhány összemorzsolt szegfűszeg kombinációjából. Hetente egyszer érdemes átmasszírozni a lábunkat ezzel a keverékkel. Így a sarkunk simítása habkővel sokkal könnyebb feladat lesz, ráadásul a lábfejünk is táplált és üde érzést nyújt majd.

Lépjünk, ha nem múlik a bosszantó lábszag!

Az előbbi módszerek az izzadékony, de egészséges láb esetén válhatnak be. Amennyiben a lábszag makacsul kitart, elképzelhető, hogy gombás fertőzés okozza. Ilyenkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni.

Related posts