A Szíriai Nagykövetség előtt Budapest szívében a lázadók lobogóját tűzték ki a hagyományos zászló helyére, ezzel szimbolikus üzenetet küldve a változásról és az ellenállásról.
A bejárat felett továbbra is ott díszeleg az Aszad-rezsim jelképe, ahogyan azt a lap is megemlíti.
Úgy tűnik, hogy Szíria budapesti nagykövetségén már megtörtént a zászlócsere: a lázadók lobogója került a kapu mellett álló rúdra, valamint a bejárat fölé is. Erről a 444.hu olvasói által beküldött fotók tanúskodnak.
A lap beszámolója szerint a bejárat felett található címer még mindig az Aszad-rezsim által használt Baasz-jelképet ábrázolja, amely eddig is jellemző volt. A Google Street View adatai alapján idén júniusban a zászló is az Aszad által képviselt lobogó volt a zászlórúdon.
Azonban mostanra lecserélték a 2011-ben, az arab tavasz nyomán kialakult szíriai polgárháborúban Aszad ellenzékeinek közös zászlajára (zöld-fehér-fekete lobogó közepén három piros csillaggal). A szír nagykövetség egyelőre nem adott tájékoztatást a lapnak arról, hogy miért és kinek az utasítására cserélték le a budapesti nagykövetségen a lobogót.
Mint megírtuk, hétvégén a szíriai lázadók megdöntötték az Aszad-rezsim több mint öt évtizeden át tartó brutális uralmát. Vasárnap ünneplő emberek özönlötték el a szíriai főváros győzelmi lövöldözéstől visszhangzó utcáit, miután a lázadók két hete indított, meglepően gyors előrenyomulással bevették a fővárost is. Bassár el-Aszad lemondott elnöki posztjáról és Oroszországba menekült családjával, ahol menedékjogot kapott.
Moszkvába menekült Bassár el-Aszad szír elnök, menedékjogot kapott Oroszországtól"A szíriaiak többé nem fogadnak el semmilyen totalitárius rendszert"
A lázadók szabadjára engedték a hírhedt Szajdnaja katonai börtön foglyait, ahol évek óta embertelen körülmények között szenvedtek. A börtön falai között ezrek éltek át pokoli kínokat, és sokan közülük sosem látták viszont a szabadságot. A fővárosban hirtelen kijárási tilalmat vezettek be, amely hajnalig tartott, hogy megakadályozzák a feszültség fokozódását. A tömeg egy része azonban nem tétlenkedett: kifosztotta az elnöki palotát és a rezidenciát, ezzel jelezve a hatalom iránti elkeseredést és dühöt. Oroszország, mint Aszad-rezsim egyik legfontosabb támogatója, most a világ vezetői előtt is megkérdőjeleződött, miközben sokan ünnepelték a szíriai diktátor várható bukását.
A bukott szír elnök egy igazi értékpalotát hagyott hátra, tele méregdrága autókkal, amelyek a menekülése során használt alagútjaiban is a luxus világát idézik. Az Egyesült Államok pedig több mint 75 légicsapást hajtott végre az Iszlám Államhoz kapcsolódó célpontok ellen Szíriában, jelezve a helyzet komolyságát és a nemzetközi közösség elkötelezettségét a terrorizmus elleni küzdelemben.