A tuningolt BMW 390 kilométer per órás sebességgel száguldott a varsói gyorsforgalmin, amikor a rendőrség egy bejelentés nyomán leállította.


Június végén egy figyelemfelkeltő videó kezdett el terjedni a lengyel közösségi médiában, amelyen egy férfi a kormányt egy kézzel fogva, míg a másikkal a telefonját tartva, lenyűgöző 390 kilométer per órás sebességgel száguld egy varsói gyorsforgalmi úton. Ha ezt a sebességet kontextusba helyezzük, kiderül, hogy légvonalban körülbelül annyira távol van Budapest a horvát tengerparttól, vagy Kolozsvártól, hogy e tempó mellett mindössze egy óra alatt elérhetnénk ezeket a helyeket.

A férfi a poszt alá ezt fűzte hozzá: "Nem sürgősen hajtok, csupán alacsonyan szállok!" és a végén egy nevetős emojival zárta.

A rendőrség nem sokkal később hivatalosan is megerősítette, hogy a videóval kapcsolatosan egy 38 éves és egy 33 éves lengyel állampolgárt őrizetbe vettek. Ezen kívül lefoglalták a gyanúsítottak BMW-jét, valamint azokat a mobiltelefonokat is, amelyek segítségével a felvételek készültek és nyilvánosságra kerültek. Az ügyre június 24-én derült fény, amikor a fővárosi rendőrség "Stop agressji drogowej" (Állítsuk meg a közlekedési agressziót) programja keretében egy e-mailt kaptak, amely tartalmazott egy linket az egyik vitatott videóhoz.

De milyen autóval lehet 390-el menni? A sztorit a Vezess.hu szúrta ki, ők azt írják, hogy a felvételeken jól látszik a műszerfalon a G-Power felirat, ez a cég pedig kifejezetten híres a brutálisan nagy teljesítményű tuning-csomagjairól, amit főleg BMW modellekhez készítenek.

Ez a cég készít egyedi kérésre 1001 lóerős kivitelt is, szerintük nem kizárt, hogy utólagos tuninggal a videóban látható autót is ilyen szintre húzták fel.

Related posts